Adopcje dorosłych kotów stoją w miejscu. Nikt nie dzwoni, nie pyta o nie. Tak strasznie nam przykro z tego powodu, bo te koty bardzo zasługują na kochające domy i wiemy, że potrafią się odwdzięczyć za okazane im serce. Koty, które na CITO potrzebują domów to staruszka Pysia, o której już pisaliśmy wielokrotnie, i Filipek.

Filip jest młodym kotem ma około 2/3 lat, ale jest bardzo nieśmiały i wycofany. Życie go nie rozpieszczało. Uratowany bezdomniaczek, stracił co prawda oczko, ale przeżył. I kiedy wszyscy myśleli, że będzie już na zawsze szczęśliwym kotem, śmierć ukochanej opiekunki znowu złamała jego serduszko.

Filip na kociarni mieszka już 3 miesiące, ale nie potrafi sie odnaleźć wśród tylu kotów. On się ich boi a strach niestety powoduje, że bywa dla nich niemiły. Filip mieszkał z Pysią jakiś czas, ale to wyjątkowo spokojna kotka, no i miał wtedy swój dom i kochającą opiekunkę. Dla Filipa najlepiej jednak będzie jak zostanie jedynakiem. Szukamy kogoś kto da mu szansę i pokocha tego smutnego jednooczka.