Adopcje wirtualne

E-głaskanie, czyli wirtualny opiekun a realny kot.

Żyjemy w czasach, kiedy telefon komórkowy, komputer i Internet stały się ważną częścią naszego życia i to nie tylko zawodowego. Często, szukając czegoś, co da nam niezobowiązującą rozrywkę, instalujemy aplikacje pozwalające cieszyć się wirtualnymi rybkami pływającymi za szybką ekranu naszej komórki, karmimy zwierzaki zainstalowane na stronach internetowych naszych znajomych, dbamy o zwierzęta zasiedlające nasze „farmy” założone na popularnych portalach społecznościowych albo inwestujemy w zwierzęce dodatki do gier. Nie ma w tym oczywiście nic nagannego, ale możemy sprawić, by nasza wirtualna opieka nabrała bardziej realnego charakteru.

W jaki sposób?

Adoptując wirtualnie prawdziwe zwierzę. To forma pomocy prowadzona przez ogrody zoologiczne, schroniska, fundacje staje się coraz bardziej popularna.

Wszyscy podopieczni MiauKota przebywają w domach tymczasowych. Wolontariusze poświęcają im swój czas: karmią, czyszczą kuwety, dbają o kondycję psychiczną i fizyczną – począwszy od przycinania pazurków, przez spędzanie godzin w lecznicach weterynaryjnych, wyprowadzanie psów na spacery, aż po pielęgnowanie w chorobie. Jednocześnie pracują, mają rodziny, prowadzą domy. I, niestety, nie są Rockefellerami 🙁

Wirtualna opieka ma bardzo realny wymiar: kwoty wpłacane na konto fundacji pomagają w zapewnieniu kotom „minimum socjalnego”: pełnych misek i żwirku w kuwecie. To drugie może się wydać dość zabawne, ale kto ma w domu własnego mruczka, wie, że sumy przeznaczane na wkłady do kuwet są niebagatelne. Mówimy o sytuacji idealnej, kiedy zwierzę nie choruje… Dla wielu z nich adopcja na odległość jest jedyną adopcją w ich życiu – w Polsce tylko co czwarty kot trafiający do schroniska znajduje nowych opiekunów. Niektóre ze zwierząt nie są „atrakcyjne” ze względu na wiek, charakter lub stan zdrowia – te właśnie mają minimalne szanse na znalezienie domu.

Jak adoptować wirtualnie jednego z podopiecznych fundacji?

  1. Wybierz któregoś z naszych podopiecznych, przeglądając fundacyjny wątek (na czerwono zaznaczono zwierzęta, które nie posiadają Opiekuna wirtualnego) albo stronę fundacji.
  2. Napisz maila (fundacja.miaukot@gmail.com) lub zadzwoń (609 834 036; 606 690 222), informując o swojej decyzji i podając dane do korespondencji.
  3. Co miesiąc przelewasz na podane niżej konto 50 złotych.

Wpłaty należy kierować na konto fundacji, podając w tytule przelewu: „adopcja wirtualna + imię kota + okres czasu, którego dotyczy wpłata”.

DANE DO WPŁATY NA KOCIE KONTO

Fundacja Pomocy Dla Zwierząt MiauKot

ING Bank Śląski 86 1050 1621 1000 0090 7210 1638

płatności zagraniczne SWIFT: INGBPLPW IBAN: PL 86 1050 1621 1000 0090 7210 1638