To co dzieje się na naszych oczach jest przerażające 🙁 Nie potrafimy sobie wyobrazić cierpienia, którego doświadczają ludzie na wojnie. Na wojnie, która trwa właśnie teraz! Na oczach nas wszystkich rozgrywa się ogromny dramat 🙁

Nie będziemy tutaj wdawać się w szczegóły, bo nie ma chyba osoby, która nie wiedziałaby co się dzieje w Ukrainie. My chcemy zwrócić uwagę, że podczas tej wojny cierpią również zwierzęta. Nasi wolontariusze cały czas trzymają rękę na pulsie. Do tej pory organizowaliśmy pomoc samodzielnie, ale zapotrzebowanie jest tak wielkie, że organizujemy zbiórkę, aby każdy z Was mógł się przyłączyć do pomocy ukraińskim zwierzakom.
Rzeczy potrzebne:

  • karma sucha i mokra dla kotów i psów,
  • podkłady higieniczne jednorazowego użytku,
  • transportery do przewozu zwierząt,
  • klatki kenelowe,
  • smycze, obroże, szelki.

Bardzo ważne, aby rzeczy które chcecie przekazać były sprawne i bezpieczne.

Dary można przekazać bezpośrednio w Miaukocie, Bytom ul.Piłsudskiego. Najlepiej sobota/niedziela. Rzeczy potrzebne możecie również zostawić w Gabinecie Weterynaryjnym „Garo” w Piekarach Śl. przy ul. Karola Miarki 23 (w godzinach otwarcia lecznicy). W innych terminach możemy ustalić przekazanie darów bezpośrednio do domów naszych wolontariuszy, ale prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z nami.
Możecie również zakupić rzeczy w sklepach internetowych np. zooplus.pl i wskazać nas jako odbiorców przesyłki.

Wszystkie dary będziemy dostarczać bezpośrednio do organizacji i konwojów wyjeżdżających na teren Ukrainy, a także Ukraińcom zgłaszającym się tu na miejscu po pomoc.

Jeśli są osoby, które chcą zostać domem tymczasowym piszcie do nas. Jakiego zwierzaka możecie przyjąć, w jakim terminie i na jak długo. Przygotujemy listę takich domów i w razie potrzeby będziemy się z Wami kontaktować. Pamiętajcie, że sytuacja jest na tyle nieprzewidywalna, że trudno nam określić jakieś bliższe ramy czasowe.

Jako fundacja zorganizujemy również opiekę weterynaryjną dla zwierząt uchodźców, którzy są na naszym terenie i takiej pomocy będą potrzebować.

Telefony do kontaktu z nami (również whatsapp):
Basia – 606 690 222/ Ada – 609 834 036/ Kasia – 668 813 483
Jeśli nie odbieramy tel, napiszcie do nas. Oddzwonimy gdy tylko będzie to możliwe. Możliwy również kontakt mailowy: fundacja.miaukot@gmail.com

📣

W związku z tym, że dostajemy dużo zapytań o możliwość przekazania wsparcia finansowego na pomoc zwierzakom z Ukrainy na zakup karmy lub innych potrzebnych rzeczy, podajemy nasz nr konta na który można wpłacać darowizny.
Fundacja Pomocy Zwierzętom MiauKot, ul. Piłsudskiego 62, 41-902 Bytom nr konta:
ING Bank Śląski 86 1050 1621 1000 0090 7210 1638

płatności zagraniczne
kod SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL 86 1050 1621 1000 0090 7210 1638
Na naszej stronie znajdziecie również możliwość wpłat przez
PayPal lub DotPay

Bardzo prosimy o opisanie przelewu, żebyśmy wiedzieli na co konkretnie darowizna ma byc przeznaczona, np. “Ukraina – na karmę dla kotów/psów” lub “na wsparcie dla zwierzaków z Ukrainy” jeśli to nam chcecie zostawić decyzję na jaki rodzaj wsparcia dla ukraińskich zwierząt wydatkować Waszą darowiznę.