Kocurek z Charkowa, Masek trafił do nas z lotniska, gdzie musiała go zostawić opiekunka, ponieważ linie lotnicze Wizzair nie zabierają na pokład zwierząt. To już zapewne wiecie z poprzedniego postu.

Teraz chcemy napisać coś o samym kocie. Mamy cały czas kontakt z opiekunką, która chce go odzyskać i zrobimy wszystko, żeby tak się stało. Mamy też dzięki temu wiedzę o stanie jego zdrowia i mogliśmy działać zanim Masek trafi z powrotem do opiekunki. Kocurek jest młody, ur. się 15.02.2019. Niedawno miał jednak wypadek, który zakończył się złamaniem szczęki. Do nas trafił z drutem w szczęce, którego po operacji weterynarz w Ukrainie nie zdążył usunąć, bo wybuchła wojna. Kocurek nie był też wykastrowany, co mocno nam utrudniało życie w domu tymczasowym

Za zgodą opiekunki w środę Masek przeszedł zabieg kastracji i wyjęcia drutu ze szczęki. Miał też zrobione RTG (bo nie mieliśmy dokumentacji operacji jaką przeszedł w Ukrainie), badania krwi i testy na Felv i FIV. Kocurek jest zdrowy i teraz ze spokojem może czekać na swoją opiekunkę.

Zabieg nie był dla niego chyba problemem, bo zaraz po powrocie z lecznicy wziął się za jedzenie 😉

Jest niesamowitym miziakiem, kocha wszystkich i dopomina się spania w łóżku ku niezadowoleniu rezydentów.

Jeśli ktoś chce przekazać darowiznę finansową na pomoc zwierzakom z Ukrainy na zakup karmy lub innych potrzebnych rzeczy, podajemy nasz nr konta na który można wpłacać datki.
Fundacja Pomocy Zwierzętom MiauKot, ul. Piłsudskiego 62, 41-902 Bytom nr konta:
ING Bank Śląski 86 1050 1621 1000 0090 7210 1638

płatności zagraniczne
kod SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL 86 1050 1621 1000 0090 7210 1638
Na naszej stronie znajdziecie również możliwość wpłat przez
PayPal lub DotPay

Bardzo prosimy o opisanie przelewu, żebyśmy wiedzieli na co konkretnie darowizna ma byc przeznaczona, np. “Ukraina – na karmę dla kotów/psów” lub “na wsparcie dla zwierzaków z Ukrainy” jeśli to nam chcecie zostawić decyzję na jaki rodzaj wsparcia dla ukraińskich zwierząt wydatkować Waszą darowiznę.

Twój 1% podatku, to 100% pomocy.
Wesprzyj MiauKoty.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku