W ostatnim czasie pod naszą opiekę trafiły 3 koty, z bardzo poważnymi problemami „ruchowymi”.

Oliwka

Pierwsza trafiła do nas maleńka Oliwka z bezwładną, przednią łapką. Zdjęcie RTG nie pokazało złamania. Objawy kliniczne wskazują u Oliwki na uraz splotu barkowego albo nerwu promieniowego. Niestety to nie rokuje dobrze, bo wskazaniem w tym przypadku jest amputacja łapki. Na przyszły tydzień będzie miała zdejmowany opatrunek usztywniający i wtedy będziemy wiedzieli coś więcej. Jeśli łapka dalej będzie bezwładna, to będzie to wskazywało na uszkodzenie nerwu. Na razie nie chcemy przesądzać o dalszych losach Oliwki. Jeśli lekarz prowadzący zaleci dalszą konsultację neurologiczną i rehabilitację, to oczywiście to zrobimy.
Oliwka na szczęście jest pod troskliwą opieką w DT u Ewy. Dziękujemy!

Goldi

Dwa tygodnie o Oliwce trafiła do nas trójłapka Goldi. Jej tylna, „amputowana” łapka wygląda na zagajoną, ale koteczka ewidentnie stara się tą nóżkę oszczędzać. Nawet jeść woli na leżąco. Przy okazji kastracji zrobimy jej RTG, czy nie ma tam jakichś niespodzianek. Na razie musimy z tym odczekać, aby jej stan pozwalał na podanie narkozy.

Ivar

No i nasz najnowszy połamaniec – Ivar, którego stan jest najpoważniejszy 🙁 Znaleziony jako potracony kot przez bytomskich karmicieli. Spodziewaliśmy się, że mogą być urazy, ale diagnoza nas przeraziła. Kocurek ma połamane dwie tylne nóżki i połamaną miednicę. Stan nóżek świadczy, że był to uraz wcześniejszy, bo zaczęły się już zrastać i to niestety krzywo. Natomiast połamana miednica jest urazem świeżym. Najprawdopodobniej połamane łapki uniemożliwiły mu ucieczkę przed samochodem i został potrącony drugi raz. Nawet nie chcemy sobie wyobrażać jak biedaczysko musiało cierpieć. Czeka go bardzo poważna operacja i długa rehabilitacja.

Sami więc widzicie, że ostatnie 3 tygodnie były bardzo ciężkie.
Dla tych trzech kotów zakładamy zbiórkę i bardzo Was prosimy o wsparcie. W najlepszym stanie na dzień dzisiejszy jest Goldi, ale i Oliwka, i Ivar potrzebują wsparcia finansowego na dalsze leczenie, konsultacje, rehabilitację.
Wesprzeć naszych podopiecznych możecie poprzez zbiórkę pod postem na FB lub wpłacając na nasze konto.