Marzec to miesiąc znany od lat jako okres darmowych sterylizacji kotów lub znacznych zniżek w wybranych lecznicach. Nasza Fundacja sterylizuje cały rok. Jest to możliwe dzięki wpłatom tzw. akcjonariuszy.
Tutaj przeczytacie o naszej akcji CIACH!bezdomność.

Co roku staramy się również o finansowanie zabiegów kotów bytomskich z funduszy w programie zapobiegania bezdomności na terenie Gminy Bytom. W wyniku konkursu otrzymujemy dotację, raz większą, raz mniejszą, ale zawsze to bardzo duże wsparcie.
Na pierwsze półrocze tego roku dostaliśmy 9 tysięcy z czego 7 tys. przeznaczone jest na zabiegi sterylizacji kotek, a reszta na zakup karmy i dokarmianie kotów wolno żyjących. Bardzo się cieszymy z tak ogromnej kwoty. Procedury niestety trwają długo a pieniądze nadal mamy tylko na papierze.

My jednak działamy, bo koty czekać nie mogą jeżeli nie chcemy zaraz mieć kolejnych kociąt. Zgłoszeń mamy bardzo dużo! Pamiętajcie jednak, że my wszystkiego za Was zrobić nie jesteśmy wstanie!

W tym roku na pierwszy ogień poszły koty z ulicy Tuwima w Bytomiu, gdzie przy zaangażowaniu karmicielki udało się wykastrować już przeważającą ilość kotek i kocurów z kilkunastu osobników grupy.
Z możliwości darmowych zabiegów skorzystały już karmicielki z Szombierek i Łagiewnik. Reszta czeka w kolejce, a my “siedzimy” na Stroszku, gdzie rozpracowujemy kolejne stado wolno żyjących kotów.

 

 

 

 

Koty złapane na zabiegi są traktowane u nas kompleksowo, tzn. zostają odpchlone, odrobaczone i mają całościowy przegląd (uszy, zęby). Często łapiemy również zwierzęta, których stan wymaga diagnostyki, testów i leczenia. To wszystko pokrywamy z naszych funduszy. Dlatego bardzo Was prosimy o wsparcie naszej akcji CIACH!bezdomność.

DANE DO WPŁAT
Fundacja Pomocy dla Zwierząt MiauKot
Gen. Sikorskiego 2/2; 41-902 Bytom
nr konta: ING Bank Śląski 86 1050 1621 1000 0090 7210 1638
w tytule przelewu prosimy wpisywać słowo „ciach”

Można wspierać naszą akcję również za pośrednictwem portalu Pomagam.pl


Pamiętajcie!
MiauKot jest Organizacją Pożytku Publicznego i możecie nas wesprzeć przekazując swój 1%

Program do rozliczania PIT 2015 online - e-pity 2015