Pod opieką naszych Zagryzionych znajduję się obecnie 39 królików, ponad 100 myszek, 16 chomików, świnki morskie, koszatniczka, szynszyla.
Chcemy Wam pokazać jak smutne może być królicze życie, kiedy trafiają w nieodpowiednie ręce 🙁

 

 

 

 

Hope, króliczka wzięta dla dzieci? Dla zachcianki? Kaprysu? Teraz uczy się czym jest smak ziółek oraz, że z klatki można wyjść a nie siedzieć w niej zamknięta cały czas.
Nie od dziś wiadomo, że mając nie kastrowaną samiczkę i samca prędzej czy później będą maluchy. Tak się stało, Hope urodziła pięć maluchów. W niedługim czasie zaszła w kolejną ciążę o której dowiedziano się w dniu porodu.
Królicza mama wraz z osesami przyjechały w nocy do nas, oseski mają nie całe dwie doby. Podróż była sporym ryzykiem, ale musieliśmy zaryzykować. Dziękujemy Martyna CzechDzielna Bartkowiak i Piotrowi za pomoc w transporcie w każdej sytuacji.
Królicza mama jest mocno wychudzona i wyniszczona przez dwie ciąże z rzędu, ma również ranę na plecach nie wiadomego pochodzenia. W akcie obrony atakuje, jest mocno zdenerwowana i zestresowana.
Hope wraz z dziesięciorgiem swoich dzieci jest już bezpieczna.

Opieka nad oseskami nie jest łatwa. Cały czas trwa walka o ich życie maluszków.

19 lipca stan Brzydala się pogorszył, był apatyczny i słaby przelewał się przez ręce, odmawiał mleka, powietrze łapał pyszczkiem oddech był bardzo płytki, chwilę później znaleźliśmy się w gabinecie weterynaryjnym. Diagnoza – zapalenie płuc. Po podaniu leków jego stan się polepszył lecz w dalszym ciągu był bardzo słaby.
Następnego dnia z rana pojechaliśmy do Bytomia z całą trójką, wszystkie są mocno niedorozwinięte. Brzydal ma zaostrzone szmery płucne oraz arytmię, ogromnego wrzoda lewej rogówki penetrującego w głąb gałki ocznej, jest spore ryzyko całkowitego zniszczenia i perforacji gałki ocznej. Średniak również ma arytmię oraz ropny wypływ z oczu w tym lewą gałkę oczną zapadniętą.  Hipo względnie ok.
Wdrożyliśmy leczenie u Średniaka i Brzydala, a wszystkim dołączyliśmy do mleka stymulator odporności oraz synbiotyk.
Mając na uwadze przebieg choroby oczu jest podejrzenie kiły, oraz u Brzydala ryzyko zachłystowego zapalenia płuc.
Jedna ze starszych sióstr osesków, Arielka miała ropnia wrośniętego w paliczek który doszedł do stawu 🙁 Został oczyszczony, wykonamy u niej RTG łapki i będziemy ustalać dalsze leczenie. Obecnie mieszka na nie pylącym podłożu – podkładzie.

To nie koniec chorób naszej króliczej rodzinki, Hope gdy do nas przyjechała miała powierzchowną ranę na plecach która w ostatnich dniach mocno się powiększyła i podeszła ropą zamiast się goić, czeka ją leczenie. Przedszkolaki i Hope mają kokcydiozę i są w trakcie leczenia. U wszystkich jest podejrzenie wspólnej choroby – kiły, stąd mogą wynikać tak ogromne problemy z oczkami osesów. Hope będzie się szykować do kastracji, która pozwoli ujarzmić jej hormony. Powoli stara się zaufać człowiekowi i uczy się, że ludzka ręka nie musi być krzywdząca.

 

 

 

 

Zbiórka została stworzona na pokrycie bieżących wydatków utrzymania i leczenia naszych Zagryzionych podopiecznych: zakup mleka, probiotyków, espumisanu oraz podkładów które schodzą w zastraszającym tempie. Na leczenie i bieżące utrzymanie przedszkolaków i Hope, oraz jej kastrację → ZBIÓRKA.

 

Dziękujemy za dotychczas okazaną pomoc <3
Wierzymy, że z Waszym wsparciem uda nam się zebrać potrzebną kwotę.

Pomoc dla naszych ZaGryzionych, można również przekazać bezpośrednio na nasze konto:

Fundacja Pomocy Zwierzętom MiauKot, Bytom
nr konta: ING Bank Śląski 86 1050 1621 1000 0090 7210 1638
Tytułem: Darowizna ZaGryzieni

 

 

 

 

 


Po więcej informacji zapraszamy na nasz profil na fb/Miaukot i fb/ZaGryzieni