• Ford
    Ford

Ford

płeć: kocur

data ur.: maj 2008

rasa: europejski

sterylizacja: tak

szczepienia: tak

odrobaczenie: tak

data przyjęcia: 18.04.2009

miasto: Piekary Śląskie

 

opis:

 18 kwietnia do domu tymczasowego u wolontariuszki wprowadziła się trójka dzikusów - Linkoln, Ford i Almera. Ta trójka rodzeństwa musiała zostać zabrana parę miesięcy temu z podwórka szkoły muzycznej, gdzie codziennie groziła im śmierć. Tylko w zeszłym roku pod kołami samochodów zginęło tam kilkanaście kotów. Kotki są śliczne, ale bardzo wystraszone.

 

Dzikiedziki to robocza nazwa kotów, które podczas pobytu w azylowej kociarni robiły wszystko, by nie rzucać się w oczy. Ot, takie kocie odpowiedniki sumików szklistych: człowiek wie, że ma je w akwarium, wie, że jedzą, oddychają, pływają, ale musi się przyjrzeć, by wyłowić je wzrokiem pośród innych rybek.

 

 Od czasu przeprowadzki do domu tymczasowego dzikiedziki przechodzą metamorfozę: jak długo można grać rolę niedostępnego, kiedy wokół tyle nowych przedmiotów, zapachów, czworonożnych kumpli i zakamarków, które wypada wręcz spenetrować w razie, gdyby kiedyś naszła kota ochota na chwilę samotności. Do tego zupełnie inny rytm dnia. Przełamują więc swoją nieśmiałość, pokazując, jak bardzo ciekawskimi są istotkami :)

 

 Ale do rzeczy: koty, które wcześniej nie miały żadnej styczności z psami, bezproblemowo się z nimi dogadały, mało tego! Odkryły, że psa można wykorzystać w roli... no w każdym razie dobry pies nie jest zły, ale o tym za moment. Choć wpasowały się w kocią społeczność rezydentów i tymczasów, które były tam przed nimi, widać, że są ze sobą bardzo zżyte. Wszystkie są niezwykle urodziwe: Almera uwodzi lśniącym futrem i głębią spojrzenia, Lincoln i Ford są postawnymi kocimi mężczyznami o ciut przedłużonych futerkach. Obaj odkryli już uroki sypiania w ludzkim łóżku, szczególnie jeśli w roli termoforu wykorzystać można drzemiącego tam psa ;)

 

 Fordzik to typ małego technika, który wszystko musi zbadać własnołapnie. A że kocina myśli szybciej, aniżeli łapki mogą nadążyć z realizacją śmiałych projektów, to cóż... o wypadek łatwo. W oczętach, przez niektórych zwanych diabelskimi (geniuszom zawsze wiatr w oczy...), widać zachodzące nieustannie pod beretem procesy myślowe. Ma nawyk znoszenia wszystkich zabawek w jedno miejsce.

 

 Z pamiętnika wolontariuszki:

 „Pora kolacji. Ford przychodzi do stołu, opiera się przednimi łapami o brzeg stołu, a oczy mu latają we wszystkie strony: O, szyneczka! Upoluję se ją! Nieee...ta kiełbaska ładniej pachnie, ją upoluję...o masełko... masełko chcę! Wystraczy chwila nieuwagi i coś ląduje na ziemi, a często się zdarza, że i na Fordzie. O ile Linkolna lubią wszystkie koty, o tyle żywiołowość Forda niektórym przeszkadza. Sama mam go czasami ochotę za uszy wytarmosić. Lincoln nigdy nie dopuścił się względem mnie łapoczynów, Ford owszem ;)”. Ford przy jedzeniu jest generalnie monotematyczny: rób ze mną, co chcesz, tylko dawaj jeść!

 

 Rodzeństwo jest ze sobą bardzo zżyte. Bezproblemowo dogaduje się z innymi kotami i psami.

 

 Nie nadają się na kociego jedynak. Najlepiej do adopcji w duecie lub tercecie.

Tylko dla cierpliwego, wyrozumiałego opiekuna, który zrozumie kocich indywidualistów.


 Zaopiekuj się nim wirtualnie

 

Ford

Ford

 
 
Dodaj link do:
www.facebook.com

Komentarze

 
home

stripper high heels, 2014 christian louboutin red wedge shoes, red bottom shoes pewter high heels,sexy high heels shoes cheap christian louboutin,high heels günstig