Dr Jekyll

płeć: kocur
data ur.: kwiecień 2008 r.
rasa: europejski

miasto:Piekary Ślskie

sterylizacja: tak
szczepienia: tak
odrobaczenie: tak

data przyjęcia: 29.01.2009 r.

 

 

 

 

opis:

   29 stycznia 2009 przyjęliśmy dwa młode kocurki, które zostały wcześniej złapane w ramach akcji "Ciach! Bezdomność". Po zbadaniu sytuacji w miejscu, gdzie mieszkały, okazało się, że nie mają dokąd wracać - koty giną tam masowo pod kołami samochodów.

  Dzikiedziki to robocza nazwa kotów, które podczas pobytu w azylowej kociarni robiły wszystko, by nie rzucać się w oczy. Ot, takie kocie odpowiedniki sumików szklistych: człowiek wie, że ma je w akwarium, wie, że jedzą, oddychają, pływają, ale musi się przyjrzeć, by wyłowić je wzrokiem pośród innych rybek.

  Od czasu przeprowadzki do domu tymczasowego dzikiedziki przechodzą metamorfozę: jak długo można grać rolę niedostępnego, kiedy wokół tyle nowych przedmiotów, zapachów, czworonożnych kumpli i zakamarków, które wypada wręcz spenetrować w razie, gdyby kiedyś naszła kota ochota na chwilę samotności. Do tego zupełnie inny rytm dnia. Przełamują więc swoją nieśmiałość, pokazując, jak bardzo ciekawskimi są istotkami :) Dr Jekyll idzie w ślady Hyde'a: również coraz lepiej reaguje na głaszczącą go dłoń, choć widać, jak w kocim czerepku zachodzą wtedy intensywne procesy myślowe: wiać czy zostać?!

  Hyde i Jekyll to ekipa olimpijskich skoczków: niestraszna im żadna półka, szczególnie, jeśli droga na nią wiedzie przez stół, z którego można zwinąć coś do jedzenia ;)

  Kocurek ma kłopoty z jednym oczkiem: ma bliznę na rogówce i od czasu do czasu oczko mu mocniej łzawi i ropieje, trzeba je zakraplać. Potrzebuje czasu, serca, cierpliwości i człowieka, który mógłby mu to wszystko zaoferować...

 

 

Zaopiekuj się nim wirtualnie

 

 

Autor:majkowiec
 
Dodaj link do:
www.facebook.com

Komentarze

 
home

stripper high heels, 2014 christian louboutin red wedge shoes, red bottom shoes pewter high heels,sexy high heels shoes cheap christian louboutin,high heels günstig