Ciach!Centrum

Miaukot poza szukaniem domów dla swoich kocich i psich podopiecznych stara się walczyć z nadpopulacją kotów wolno żyjących, prowadząc akcję Ciach!bezdomność.

 

Jeśli założymy, że kocica dojrzałość płciową może osiągnąć w wieku pięciu miesięcy, rodzić 2-4 razy w roku, a w każdym miocie mieć średnio sześcioro młodych, łatwo obliczyć ogrom kociego nieszczęścia. Większa część  przychówku wkrótce zginie – zwykle w dramatycznych okolicznościach – m.in. z powodu głodu, chorób, zimna czy „ingerencji” człowieka. Osobniki, które przetrwają, będą się wciąż rozmnażać, zwiększając coraz bardziej skalę dramatu.

 

1 października 2010 r. wolontariuszki MiauKota odebrały klucze do lokalu, który pozwoli realizować podstawowe cele fundacji: tu znajdą tymczasowe lokum m.in. koty złapane do sterylizacji i wracające do sił już po zabiegu. Fundacja zyska dzięki temu większą niezależność. Od dłuższego czasu problemem był brak miejsc, w których można ulokować koty po zabiegach,  wymagające leczenia czy też podlegające kwarantannie.

 

Karmiciele, pośród których prowadzona jest akcja edukacyjna przekonująca o zaletach sterylizacji bezdomnych  kotów, coraz częściej skłonni są pomagać w  łapaniu podopiecznych (za co im chwała!), jednak później pojawia się problem: co dalej… Nie mając funduszy na opłacenie pobytu zwierząt w szpitalikach prowadzonych przez lecznice, nie dysponując miejscem, w którym można by było zwierzaki przetrzymać do chwili, kiedy odzyskają formę, wolontariusze musieli starannie dobierać zwierzęta, które należałoby wysterylizować w pierwszej kolejności.

 

Nowy lokal nie oznacza co prawda, że możliwości MiauKota będą nieograniczone, ale z całą pewnością większe. Lokal ma naprawdę wielki potencjał, zanim jednak można będzie go w pełni wykorzystać, czeka nas mnóstwo pracy. Kciuki i ciepłe myśli potrzebne w każdej ilości ;)

 
Dodaj link do:
www.facebook.com

Komentarze

 
home

stripper high heels, 2014 christian louboutin red wedge shoes, red bottom shoes pewter high heels,sexy high heels shoes cheap christian louboutin,high heels günstig