CIACH!bezdomność

Podstawowym statutowym zadaniem naszej Fundacji jest praca w terenie. Wieloletnie doświadczenie utwierdziło nas w przekonaniu, że tylko sterylizacja bezdomnych zwierząt może przyczynić się do ograniczenia ich populacji, co z kolei przełoży się na realną poprawę losu istnień, którym przyszło egzystować w zmienionych przez człowieka warunkach.

 

Wyrzucane za drzwi w chwili, kiedy przestają przypominać puchatą kulkę z reklamy kociej karmy albo z powodu mającego pojawić się w domu dziecka, przeganiane z miejsca na miejsce, głodzone, bite, podtruwane, ginące pod kołami samochodów – to realia, w których bezdomne zwierzęta walczą o przetrwanie. Nie pasują do zadbanych osiedli, nie ma dla nich miejsca w piwnicach. Ludzie kojarzą je z pchłami, toksoplazmozą, zasikanymi piaskownicami i, nie ukrywajmy, specyficznym kocurzym zapachem. Nie wnikają jednak w istotę problemu.

 

Dlaczego sterylizacja bezdomnych kotów jest tak ważna?

 • przyjmując, że jedna kotka może mieć rujkę około trzech razy w roku, w miocie rodzi się przeciętnie sześcioro kociąt, łatwo przeliczyć, ilu stworzeń nie spotka los wspomniany w drugim akapicie,
 • spada ryzyko rozwinięcia się chorób takich jak rak sutka, guzy macicy i jajników, eliminuje się również możliwość wystąpienia ropomacicza (bardzo częsta przyczyna zgonów),
 • niewycieńczone ciągłymi porodami i odchowywaniem kolejnych miotów kotki zwyczajnie są silniejsze, kocury nie odnoszą ran w wyniku toczonych miedzy sobą walk, mniejsze więc jest ryzyko wystąpienia ropni czy infekcji – zdrowsze zwierzęta mają większe szanse na przeżycie,
 • mocz wykastrowanych kocurów traci swe „walory” zapachowe, sam zaś ich właściciel nie jest już tak skory do zaznaczania terenu (nie jest przy tym prawdą, że spada w kociej hierarchii i jest gnębiony przez „pełnojajecznych” kolegów; kastracja również nie wpływa na łowność),
 • mniej zwierząt = więcej pokarmu i przestrzeni życiowej dla tych, które już są i za które powinniśmy się czuć odpowiedzialni.

 

UWAGA:
Kocimi „amorami” rządzi instynkt, przymus przedłużenia gatunku. Żadna kotka nie marzy o macierzyństwie, nie tęskni za uroczymi kluskami, które będzie mogła karmić i przewijać; kocury zaś nie snują wizji wspólnego majsterkowania wraz ze swoim pierworodnym synem.

 

Już od 2006r. prowadzimy akcję CIACH! Bezdomność, w ramach której udało nam się wysterylizować ponad 650 bezdomnych kotów.
Pragniemy kontynuować podjęte przed kilkoma laty działania, a do tego potrzebne jest wsparcie „akcjonariuszy” , które pozwoli pokryć koszty związane z przeprowadzeniem zabiegów.

Jak działamy w ramach Ciach!bezdomność?

1. Finansując sterylizacje kotów bezdomnych, wolno żyjących i znajdujących się pod opieką odpowiedzialnych osób w trudnej sytuacji materialnej.
2. Współorganizując wspomniane wyżej zabiegi i opiekę nad kotami.
3. Pracując u podstaw: docierając do karmicieli, do mieszkańców wsi, współdziałając z poszczególnymi opiekunami i mobilizując ich do działania. Im więcej ludzi przyjmie odpowiedzialność za bezdomne zwierzęta żyjące wokół nich, tym większe efekty przyniesie akcja Ciach!bezdomność.
4. Edukując, dzieląc się wiedzą i umiejętnościami, w miarę możliwości wspierając karmicieli opiekujących się grupami wysterylizowanych podopiecznych .
5. Współpracujemy tylko z osobami odpowiedzialnymi, które biorą na siebie podstawowy obowiązek opieki nad kotami objętymi akcją.
6. Sterylizacje przeprowadzane są tylko w lecznicach, które gwarantując bezpieczny, profesjonalny zabieg i opiekę oraz oferują atrakcyjne ceny uwzględniające społeczny wymiar akcji.

 

Jak przyłączyć się do Ciach!bezdomność?

 1. Zostając "Akcjonariuszem" Ciach!bezdomność.
  Jedna "akcja" to darowizna w wysokości 30 złotych przekazana na konto MiauKota z dopiskiem "ciach". Można wpłacić równowartość dowolnej ilości "akcji", ale też dowolną jej część; tzw. "1 Ciach" to wielkość czysto umowna. Oczywiście, mile widziane są wpłaty cykliczne (np. comiesięczne). Bieżące informacje o przebiegu akcji publikowane są w aktualnościach na stronie fundacji.
 2. Zostając Operatorem Ciach!bezdomność.
  Operator organizuje zabiegi i opiekę, pomaga w logistyce i przeprowadzeniu akcji.
 3. Zostając Kierownikiem Ciach!bezdomność.
  Osoby posiadające samochód i wolny czas mogą znacząco pomóc w transporcie kotów do lecznicy.

 

DANE DO WPŁAT:

Fundacja Pomocy dla Zwierząt MiauKot
pl. Gen. Sikorskiego 2/2; 41-902 Bytom

nr konta: ING Bank Śląski 86 1050 1621 1000 0090 7210 1638
w tytule przelewu prosimy wpisywać słowo "ciach"

Do przelewów zagranicznych:
w formacie IBAN: PL 86 1050 1621 1000 0090 7210 1638

 
Dodaj link do:
www.facebook.com
 
home

stripper high heels, 2014 christian louboutin red wedge shoes, red bottom shoes pewter high heels,sexy high heels shoes cheap christian louboutin,high heels günstig